Ana Yardım Sayfası
SSS
Ana istemci penceresi
Yeni oyun pencersi
Oyun penceresi
Tercihler penceresi
Sunucu istatistikleri penceresi

Seviye sistemi
Seviye sistemi hesaplamaları
Oyun Oynama
Oyun çeşitleri
KGS kural sistemleri
KGS süre sistemleri

Yardım sayfaları için bilgi
Yardım Sayfaları sohbetleri
Son değişiklikler
Translations Available (click a flag to view):
German (Germany) English (United States) French (France) Japanese (Japan) Polish (Poland) Russian (Russia) Türkçe (Türkiye)

"CGoban Ana Pencere"

CGoban Ana Pencere KGS istemcisini çağırdığınızda göreceğiniz ilk ekran, CGoban'dır. Bu ekrandan yapabilecekleriniz:

KGS'e bağlanmak ...

... ilk seferinde ya da yeni bir hesap açmak için, "KGS'de Oyna" tuşuna basın, ve "KGS Giriş" penceresinde, sunucuda kullanacağınız ismi, "İsim" alanına yazın, Şifre'yi boş bırakarak "Konuk" tuşunu tıklayın.

İsim A-Z ya da a-z'ye bir karakter olmak zorundadır; diğer karakterler ise A-Z, a-z ya da 0-9 olmalı ve on karakterden uzun olmamalıdır. İsim alanında büyük-küçük karakter kullanmanız önemli olmasa da, eğer "PembePanter" olarak kayıt yaparsanız, KGS'de "PembePanter" olarak görünür ama "pembepanter" olarak da bağlanabilirsiniz. Şifrede ise küçük-büyük karakterler farklı olarak algılanır.

KGS'e bağlanmak için ...

... daha önceden, kayıtlı, bir hesapla, "KGS'de Oyna" tuşunu tıklayın, ve "KGS Giriş" penceresinde, "İsim" alanına hesabınızın ismin ve "Şifre" alanına şifrenizi girip, "Tamam" tuşunu tıklayın.

Eğer, şifrenizi unutursanız, Kayıp Şifreyi Bul sayfasında ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

KGS'e bağlandıktan sonra "Çık" tuşuna basarak Cgoban'dan çıkabilir ve KGS bağlantınızı koparabilirsiniz. Bununla beraber, "CGoban: Ana Pencere"nin sağ üst köşesindeki kapat şeklini kapat şekli tıkladığınızda, sadece bu pencere kapanır ve bağlantınız devam eder.

Bir SGF dosyasını açmak için

"SGF Editörü" nü tıklayın. Açmak istediğiniz dosya ismini(dosyayı KGS'den değil, kendi bilgisayarınızdan)seçeceğiniz pencere açılır. Eğer değiştirmek değil de oyunu sadece izlemek istiyorsanız, KGS Editörü: Seçenekler ve Araçlar oyun editörünün özelliklerini anlatmaktadır.

Yeni bir SGF dosyası yaratmak

"Yeni SGF Dosyası"nı tıklayın. Oyun hakkında detaylarla ilgili bilgiler sorulacak, bu bilgileri girdikten ya da doğrudan "Tamam"ı tıklayarak, oyunun hamlelerini girmeye başlayabilirsiniz (ve istediğiniz gibi detayları sonradan ekleyebilirsiniz). Bu kaydı sonra da kendi bilgisayarınıza saklayabileceksiniz.

KGS istemcisini kendi isteklerinize göre ayarlarını yapmak

"Yapılandırma"yı tıklayın, "CGoban: Yapılandırma" penceresi açılacaktır. Tercihler Penceresinde ayrıntılarını bulabileceğiniz, kendi tercihlerinize göre Cgoban'ı değiştirebilirsiniz.


Edit this page (requires admin or translator privilege)


KGS