Ana Yardım Sayfası
SSS
Ana istemci penceresi
Yeni oyun pencersi
Oyun penceresi
Tercihler penceresi
Sunucu istatistikleri penceresi

Seviye sistemi
Seviye sistemi hesaplamaları
Oyun Oynama
Oyun çeşitleri
KGS kural sistemleri
KGS süre sistemleri

Yardım sayfaları için bilgi
Yardım Sayfaları sohbetleri
Son değişiklikler
Translations Available (click a flag to view):
German (Germany) English (United States) French (France) Hungarian (Hungary) Japanese (Japan) Russian (Russia) Türkçe (Türkiye)

KGS aşağıdaki oyun çeşitlerini içerir.

yeni oyun penceresi oyun çeşitleri pop-up listesini gösteriyor
Gösteri
Bir oyun oynamaya gerek olmadan, gösteri tahtası doğrudan hazırlanabilir: örnek bir oyun göstermek veya bir problem sormak için kullanışlıdır. Başka oyuncular izleyebilir ve oyunu kuran da onlara tahtaya müdahale yetkisi verebilirsiniz.

Ders
Ders oyununda beyazı kullanan kişi oyunu durdurabilir, açıklamalar yapabilir veya varyasyonlar deneyebilir. İsteğe bağlı olarak oyunu tekrar başlatabilir. Güçlü bir oyuncu zayıf oyuncuya karşı oynayacağı zaman ders oyunu faydalı olabilir. Diğer oyun çeşitlerinden farklı olarak, ders oyununda oyuncular izleyicilerin oyun anında yaptıkları yorumları görebilir. Ders oyununun seviye üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Eşanlı
Eşzamanlı oyunlar (daha çok 'Eşanlı' olarak bilinirler) bir oyuncunun aynı anda birden fazla oyuncuya meydan okuduğu oyunlardır.

Rengo
Rengo KGS de mevcut olan iki özel oyun çeşidinden biridir. Bu oyunun özelliği iki kişi yerine dört kişiyle oynanmasıdır. Oyuncular ikişerli takım halinde (iki kişi beyaz, iki kişi siyah) dönüşümlü olarak oynarlar (sırasıyla --> birinci siyah, birinci beyaz, ikinci siyah, ikinci beyaz). Oyuncular izleyicilerin yorumlarını göremezler.

Serbest
Serbest oyununun seviye üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Serbest oyun, seviyeli oyuncular arasındaki geçici oyunlar için ve seviyeli oyuncuların konuk veya seviyelendirilmemiş oyunculara karşı oynamaları içindir. Oyuncular izleyicilerin yorumlarını oyun bitene kadar göremezler.

Seviyeli
Seviyeli oyun, oyuncuların seviyelerini etkileyen tek oyun türüdür. Her iki oyuncu da kayıtlı olmak zorundadır. Oyun 19x19'luk tahta üzerinde ve en fazla 6 handikap ile oynanabilir. Her seviyeli ve serbest oyunda, oyuncular oyun bitene kadar düzenleme işlemi yapamazlar ve izleyiciler tarafından yapılan yorumları göremezler.

Daha fazla bilgi için düzenleme yardım sayfasına bakınız.


Edit this page (requires admin or translator privilege)


KGS