Ana Yardım Sayfası
SSS
Ana istemci penceresi
Yeni oyun pencersi
Oyun penceresi
Tercihler penceresi
Sunucu istatistikleri penceresi

Seviye sistemi
Seviye sistemi hesaplamaları
Oyun Oynama
Oyun çeşitleri
KGS kural sistemleri
KGS süre sistemleri

Yardım sayfaları için bilgi
Yardım Sayfaları sohbetleri
Son değişiklikler
Translations Available (click a flag to view):
German (Germany) English (United States) Spanish (Spain) French (France) Italian (Italy) Japanese (Japan) Russian (Russia) Türkçe (Türkiye)

Oyundan Kaçan Oyuncular (escaper) İle İlgili

Escaper oyunu kaybederken oyundan ayrılan oyunculara denir. Böyle oyuncular her go sunucunda vardır.

1. Birisi bana karşı kaybetmek üzereyken oyundan kaçarsa ne yapmalıyım?

Yapılacak en iyi şey onlara nazik bir mesaj bırakmaktır. Bazen insanlar kaybettiklerine sinirlenip oyundan kaçarlar ama nazik bir mesaj alınca sakinleşip oyunu bitirmek için geri dönebilirler.

2. Peki ya sunucudan ayrılmayıp sadece oyundan kaçıyor ve bitirmek için geri dönmeye yanaşmıyorlarsa ? Ya da sunucudan ayrılsalar bile daha sonra karşılaştığımızda oyunu bitirmeye gelmiyorlarsa?

Tamam. bu durumda rakip gerçekten de kaybetmemiş olmak için oyundan kaçmış demektir. Öncelikle bu konuda canınızı sıkmayın. Hiçbir şekilde odalardan birinde bu konuda bağırmaya başlamayın. Bunun yardımı olmayacağı gibi başka insanları da rahatsız edecektir. Bu konuda yapılması gereken şey bu oyuncunun kaçtığını sunucuya bildirmektir ki bu zaten otomatik olarak yapılmaktadır, sizin ayrıca birşey yapmanıza gerek yoktur.

Birisi bitmemiş bir oyundan ayrıldığında sunucu bunun kaydını tutar. Bunu sadece bir kaç yaparsanız sunucu daha sonra devam edeceğinizi ya da bağlantıda bir sorun olduğunu varsayar. Ama bunu yeteri kadar çok defa tekrarlarsanız bir süre sonra her ayrıldığınız oyunu otomatik olarak kaybetmeye başlarsınız.

Bu bir escaper'ın kurbanı olmuş oyuncular için ne anlama gelmektedir? Eğer bir oyuncu kazanmakta olduğunuz oyundan kaçtıysa tek yapmanız gerekenin beklemek olduğu anlamına. Nihayetinde galibiyetinizi alacaksınız. Bağırıp çağırmak, yöneticilere şikayette bulunmak bir işe yaramaz. Sadece bekleyin.

Pek çok az sayıda oyuncu bunu sadece bir yada iki kere yapar. Eğer oyununuzdan kaçan oyuncu kaybetmeye tahammül edemediği için kaçtıysa bir sonraki sefer yenildiğinde bunu tekrar yapacaktır. Yeterli sayıda tekrarladıklarında da siz galibiyetinizi alacaksınız.

Yardım sayfalarına geri dön


Edit this page (requires admin or translator privilege)


KGS